Ege Üniversitesinde faşist saldırıya polis desteği

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde 30 kişilik faşist bir grup yurtsever demokrat öğrencilere saldırdı. Olaya müdahale için gelen polis de saldırıya dahil oldu. Tazyikli suyla yapılan saldırı ardından 4 öğrenci gözaltına alındı. Faşistlerin satırlı saldırısında 4 öğrenci de yaralandı. 

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde Alperen Ocakları'na bağlı olduğu iddia edilen 30 kişilik faşist bir grup fakülte önünde oturan yurtsever demokrat öğrencilere satır ve sopalarla saldırdı.  Yurtsever-demokrat öğrenciler ile faşistler arasında arbede yaşanırken, kampüse çevik kuvvet polisleri girdi.

Faşistler, olay yerinden ayrıldıktan sonra, yurtsever-demokrat, öğrencilerin sığındığı Edebiyat Fakültesi'nin içerisine polis TOMA ile gazlı su sıktı. Çevik kuvvet polisleri de fakülteye girdi.

Polisler, Pınar Özel, Utku Karaçanta, İlkyaz Ergen, Samet Uslu ve Cenk Barış adlı öğrencileri gözaltına aldı. Faşistlerin satırlı saldırısında 4 öğrenci de yaralandı.

Öğrenciler, saldırı sonrası Rektörlüğe doğru yürüyüşe geçti. Sloganlarla yürüyen öğrenciler, gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istiyor.