BDP’li kadın belediye başkan ve eşbaşkan aday listesi

BDP Kadın Meclisi, 30 Mart 2014’de düzenlenecek yerel seçimler için kadın belediye başkanları ve eşbaşkan adaylarının tam listesini açıkladı.

5’i büyükşehir başkan veya eşbaşkan adayı, toplam 123 belediye başkan veya eşbaşkan adanın tam listesi açıklandı.

BDP’nin 30 Mart 2014 yerel seçimleri belediye başkan ve belediye eşbaşkan adaylarının tam listesi şöyle:

AMED

Amed Büyükşehir: Gültan Kışanak

Bağlar: Birsen Kaya Akat

Kayapınar: Fatma Arşimet

Yenişehir: Ülkü Baytaş

Sur: Fatma Şık Barut

Lice: Rezzan Zuğurlu

Hazro: Güler Doğu

Silvan: Yüksel Bodakçı

Bismil: Cemile Eminoğlu

Eğil: Petek Çapanoğlu

Ergani: Aygün Taşkın

Kulp: Sadiye Süer Baran

Çınar: Rukiye Eryılmazer

Çermik: Zuhal Odabaşı

Dicle: Fevziye Arıkan

Kocaköy: Berivan Elif Kılıç

VAN

Büyükşehir: Hatice Çoban

Tuşba: Hatice Günel

İpekyolu: Aygül Bidav

Edremit: Sevil Çetin

Erciş: Diba Ermiş Keskin

Özalp: Handan Bağcı

Başkale: Aynur Tarhan

Gürpınar: Yıldız Çetin

Muradiye: Safure Güneş

Gevaş: Gönül Deniz

Çaldıran: Suna Atabay

Saray: Zilan Aldatmaz

Bahçesaray: Leyla Aksu 

Çatak: Evin Kev

MARDİN

Nusaybin: Sara Kaya

Dargeçit: Zeynep Sipçik

Şemrex-Mazıdağı: Necla Yıldırım

Derik: Sabahat Çetinkaya

Yeşilli: Nilüfer Elik Yılmaz

Kızıltepe: Leyla Salman

Artuklu: Leyla Sevinç Bozan

Savur: Gurbet Tekin

Ömerli: İpek Güneş

ŞIRNAK

Merkez: Özlem Onuklu

Başverimli: Rabia Tekas

Uludere: Zeynep Üren

Cizre: Leyla İmret

Beytülşebap: Seyran Arğan

İdil: Nevin Oyman

Güçlükonak: Hanım Dayan

Hilal: Yıldız Dalmış

Balveren: Leyla Yıldız

Sırtköyü: Evindar Akman

URFA

Büyükşehir: Leyla Akça

Karaköprü: Gülay Koca

Bozova: Fatma Doğan

Suruç: Zuhal Ekmez

Bilecik: Aliye Kızıldamar

Siverek: Sevinç Özipek

BATMAN

Merkez: Gülistan Akel

Kozluk: Rahşan Çarboğa

Gercüş: Zeynep Odunu

Beşiri: Dicle Erdem

Hasankeyf: Nezahat Toprak

Bekirhan: Melike Kaya

Balpınar: Gülcemal Erdinç

İkiköprü: Hidayet Tiryaki

SİİRT

Merkez: Belkıs Epözdemir

Eruh: Eda Kilis

Kurtalan: Hatice Seviptekin

Ziyaret: Ayten Sezgin

HAKKARİ

Merkez: Dilek Hatipoğlu

Yüksekova: Ruken Yetişkin

Esendere: Dilber Uzunköprü

Şemdinli: Nahide Yıldız

Çukurca: Hilal Duman

Büyükçiftlik: Özlem Metin

BİNGÖL

Merkez: Zarife Karasungur

Genç: Müzeyyen Bilgin

Karlıova: Asiye Kılıç

Kığı: Fazilet Tekin

BİTLİS

Merkez: Nevin Taşdemir

Hizan: Ruken Yıldırım

Ahlat: Müesser Güneş

Norşin: Nazime Avras

Adilcevaz: Leyla Çevik 

Mutki: Esma Gümüş

Ovakışla: Servin Karakoç 

Yolalan: Hanım Çelik

Günkırı: Meral Yargı

MUŞ

Merkez: Halide Bulak

Bulanık: Figen Yaşar

Varto: Sabite Ekinci

Erentepe: İpek Kaya

KARS

Merkez: Güldane Kılıç

Selim: Emel Sayın

Sarıkamış: Pervin Tombul

Kağızman: Türkan İlkkan

Digor: Şengül Erkmen

Susuz: Fatma Çarkan

Dağpınar: Münevver Subaşı

IĞDIR

Merkez: Şaize Önder

Tuzluca: Neşegül Can

Halfeli: Hanım Derinsu

Aralık: Gönül Çelik

AĞRI

Merkez: Mukaddes Kubilay

Diyadin: Hazal Aras

Doğubeyazıt: Delal Tekdemir

Patnos: Nurhan Karadağ

Taşlıçay: Bircan Burç

Eleşkirt: Şerife Günhan

DERSİM

Mazgirt: Meral Gündoğan

MERSİN

Büyükşehir: Sibel Yiğittekin

Akdeniz: Yüksel Mutlu

Toroslar: Emine Kocadağ

Yenişehir: Saniye Ağbay

Tarsus: Seher Teşmen

ADIYAMAN

Kahta: Zehra Yanardağı

Balam: Cemile Büyükşahin

Besni: Nimet Öztırak

Kömür: Serpil Kapça

ARDAHAN

Göle: Yeliz Çapur

KONYA

Kulu: Esin Akgül

ANTEP

Büyükşehir: Ayhan Ünlü

Islahiye: Emine Kaya

Şehitkamil: Cahide Mutlu

Nizip: Sevim Dursun